Meal Box v praxi

Jak Meal Box funguje v praxi?

Všechny chody (a může jich být až 6) jsou baleny v plastových termoobalech, které udrží pokrmy dlouhodobě teplé. V případě, že jídlo chcete ohřívat nebo konzumovat později, můžete jednotlivé krabičky vložit do trouby, konvektomatu nebo režonu a v okamžiku je ohřát na potřebnou teplotu. Meal Box může také obsahovat ovoce, nápoje a samozřejmým doplňkem jsou plastové příbory, ubrousky, kelímek na nápoj – vše hygienicky baleno. Pokud víte, že pokrmy nebudete konzumovat ihned, tedy čerstvé a teplé nebude spotřebováno do 2 hodin od dodání, dejte nám o tom vědět. Pokrmy šokově zachladíme nebo zamrazíme.

Co Kosher Meal Box a židovská rituální pravidla?

Každý jednotlivý Meal Box je zapečetěn speciálně označenou fólií, která zaručuje, že nebyl násilně otevřen. Po předání personálu hotelu nebo restaurace nesmí být nikým otevřen. Tento musí být předán do rukou zákazníkovi, který si jej sám nebo za asistence obsluhujícího personálu otevře, vyjme krabičky s pokrmy a rozhodne, jak se bude s obsahem Meal Boxu nakládat. I tyto aluminiové krabičky jsou neprodyšně baleny, aby nedošlo k porušení košer pravidel při ohřívání pokrmu v nekošer ohřívacím zařízení. Poté, co zákazník rozhodne, že si přeje ohřát pokrmy – plastová krabička nesmí být žádným způsobem porušena nebo otevřena. Manipulace s uzavřenou krabičkou není personálu hotelu nebo restaurace zakázána, pokud k tomu dal majitel či adresát  Meal Boxu svolení. Pokrmy je možné přeložit na normální talíře nebo s nimi jinak manipulovat pouze po výslovném souhlasu adresáta. V některých případech je možné, že si adresát nebude přát, aby se zabaleným Meal Boxem manipulovala žena, akceptujte prosím tuto eventualitu.

A na šábes?

Pravidla fungují stejně, pouze dodávka je uskutečněna delší dobu před samotnou páteční večeří. Sobotní oběd je dodán taktéž spolu s páteční večeří. Host si otevře celý Meal Box a nechá jej v ohřevném zařízení temperovat na potřebnou teplotu. Po návratu ze Synagogy si jej nechá vyjmout a může jej konzumovat. To samé platí i se sobotním obědem, kdy pokrmy, které mají být teplé, se ohřívají již od pátečního večera.

Na samotné krabici uvádíme jméno hosta, číslo pokoje, složení Meal Boxu, datum a čas. To vše pro lepší orientaci a aby Meal Box našel svého adresáta.