Košer restaurace

Vítejte na stránkách košer restaurantu King Solomon

Restaurant King Solomon – nejstarší košer restaurace na území Československa si Vám dovoluje nabídnout to nejlepší z tradiční židovské kuchyně střední a východní Evropy předválečného období.

Mezi jednu z mnoha zajímavostí a zvláštností našeho restaurantu patří původ a způsob zpracování masných výrobků, na kterých si u nás můžete pochutnat. Všechna jatečná zvířata a drůbež jsou vybírány ze speciálně šlechtěných chovů a patří svou nutriční a biologickou hodnotou k absolutní špičce, která se v České republice chová. Způsob porážky a zpracování masa se řídí přísnými židovskými rituálními pravidly, a tak nedochází žádným způsobem ke stresování zvířat a tím ke snížení hodnoty masa. Nedílnou součástí zpracování masa je také jeho následná úprava, na kterou je kladen neméně velký důraz.

Při spojení starých tradičních postupů s nejmodernějšími technologiemi se vám tak na talíř dostávají domácí výrobky bez chemických přísad a potravinářských polotovarů. Restaurant King Solomon tak navazuje na dlouholetou tradici židovských šochetů – řezníků a restauratérů, která byla násilně přerušena druhou světovou válkou a komunistickou okupací. Doufáme, že oceníte námi vynaložené úsilí o co nejkvalitnější výrobky a budete spokojeni s našimi službami.

Za více než 10 let působení na trhu jsme si vybudovali světové uznání pro skvělé jídlo v zajímavém prostředí židovské Prahy. V naší nabídce můžete najít to nejlepší od českých chovatelů jako například maso telecí, dančí, jehněčí nebo mufloní. To nejkvalitnější z drůbeže pak pro Vás rádi přivezeme ze špičkových chovů ve Francii či Rakousku. Mnoho našich základních surovin a mas samotných nese také bio certifikáty nebo potvrzení o nejvyšší kvalitě původu.

Na našem jídelním lístku se můžete setkat s mnoha tradičními židovskými pokrmy našeho regionu, jako jsou například Zlatý kuřecí vývar s macesovým knedlíčkem a mandeln, Gefilte fish v octové želatině se strouhanou řepou, Telecí střívka Kiške plněná droby, Kachní stehno se zapečeným šouletem, Zadělávané jehněčí s mrkví nebo Jelení hřbet s latkes.

Kosher Restaurant King Solomon je vhodný pro menší rodinné oslavy, obchodní schůzky nebo jen pro posezení u sklenice vína. Naším prvořadým cílem je poskytnout Vám ty nejlepší služby a je to naší osobní ctí.